Pomoc dla Oliwki

Co roku w naszej szkole organizowana jest POMOC DLA OLIWKI byłej absolwentki SP15.

Prosimy uczniów o zbieranie plastikowych korków, nakrętek i zostawianie w pojemnikach wystawionych w holu szkoły.

W maju 2024 r. zebrany plastik zostanie sprzedany a uzyskane pieniądze przekazane rodzicom Oliwki na jej rehabilitację.

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/ 2023

Pożegnania czas…

Były wielkie wzruszenia, a także radość i smutek wśród uczestników zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 15. Podczas uroczystości pożegnano uczniów klasy ósmej oraz wieloletniego dyrektora szkoły p.Grzegorza Hanke.

Podczas zakończenia wyróżniono i nagrodzono najlepszych uczniów. Najwyższymi średnimi ocenami mogły pochwalić się Natalia Różańska i Maria Sulej. Uczennice zostały wytypowane do Nagrody Prezydenta Pabianic przez dyrekcję szkoły i wychowawczynię p.Lucynę Sobutkowską - Siekierę.

• Piknik z okazji Dnia Dziecka

W piątek 2 czerwca odbył się w naszej szkole piknik z okazji Dnia Dziecka.

Były rozgrywki sportowe, zabawy integracyjne i przekąski przygotowane przez Radę Rodziców.

Piknik uatrakcyjnili swą obecnością policjanci, strażacy i straż miejska. Pomimo nie do końca sprzyjającej pogody wszyscy świetnie się bawili.

• Spotkanie z Bibliotekarzem.

15.05.2023 r. w świetlicy szkolnej na zakończenie Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki" IV edycji pt. ,,Podróżowanie przez czytanie", odbyło się spotkanie z bibliotekarzem.

Pani Marzanna Wiśniewska z Gminnej Biblioteki w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach zachęcała uczniów do czytelnictwa; przeczytała opowiadanie pt. ,,Przygody piratów" A. Cholewińskiej-Szkolik; wręczyła dzieciom zakładki do książek.

• „Uczymy się bawiąc”

Wyjście ze szkolnych ławek i nauka przez zabawę to inicjatywa naszych uczniów z klasy 2a i nauczycielki Iwony Kaczmarek, która w myśl zasady „Uczymy się bawiąc” przyświecała świętowaniu rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja!

Dzieci wykonały prace plastyczne i okolicznościową dekorację na temat świąt majowych. Uczniowie pięknie wypowiadali się na temat świąt majowych i symboli narodowych.

• Rajd " Kamyka"

W sobotę 1 kwietnia, drużyna z klasy 4a SP nr 15 w towarzystwie rodziców, pod opieką Aleksandra Dudy, wzięła udział w 17. rajdzie „Kamyka”.

Organizatorem turystycznej imprezy były Placówki Opiekuńczo – Wychowawcze im. Aleksandra Kamińskiego w Porszewicach, Klub Pieszy „Aaron” PTTK Pabianice oraz Gmina Pabianice.

• 81. rocznica powstania Armii Krajowej

Uroczystości z okazji 81. rocznicy powstania AK odbyły się w Szkole Podstawowej nr 15, której patronem jest właśnie Armia Krajowa. Przewodniczył im dyrektor placówki – Grzegorz Hanke.

Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”, które wybrzmiało wyjątkowo wśród tak dostojnych gości, przede wszystkim przedstawicieli Armii Krajowej. Nie zabrakło także na tak ważnej uroczystości władz miasta: wiceprezydent Aleksandry Jarmakowskiej-Jasiczek, sekretarza miasta Pawła Rózgi, naczelnika Wydziału Edukacji Waldemara Borynia, Marcina Jaworskiego – kierownika referatu w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu oraz absolwenta szkoły, przewodniczącego Rady Powiatu Floriana Wlaźlaka, sekretarza Rady Powiatu Jacka Wróblewskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Żeligowskiego, Krzysztofa Górnego – szefa pabianickiego okręgu „Solidarności”, a także Adama Arkuszyńskiego – sy

• Zabawa ostatkowa w naszej szkole.

Tegoroczny bal karnawałowy odbył się w naszej szkole 21 lutego. Na sali gimnastycznej spotkali się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wielu z nich zaprezentowało się tego dnia w zabawnych, pomysłowych i oryginalnych strojach karnawałowych. Były tańce oraz konkurs na najciekawsze przebrania. W salach lekcyjnych czekały natomiast na uczniów słodkie poczęstunki zorganizowane przez rodziców naszych uczniów.

• Bal karnawałowy dla klas 1 - 3

We wtorek 31 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, który poprowadził znany wodzirej p.Piotr Pająk dla klas 1-3. Tematem balu był Dziki Zachód. Uczniowie wraz z wychowawcami byli przebrani w bardzo ciekawe stroje. Odbyło się wiele konkursów i zabaw. Tańcom nie było końca! Impreza świetnie zintegrowała młodsze klasy, a uczniowie już czekają na kolejne zabawy. Wszyscy wspaniale się bawili! Bal karnawałowy zorganizowały wychowawczynie z klas 1-3: p.Ewa Skiba-Jaworowska, p.Sylwia Jach, p.Patrycja Pawlak , p.Paulina Ostrowska, p.Beata Dyła-Fontańska.

• Dzień świętego Walentego.

14 lutego w naszej szkole upłynął w atmosferze miłości i sympatii. Samorząd szkolny ogłosił "Dzień koloru czerwonego" oraz zorganizował Pocztę Walentynkową. Pisanie walentynkowych życzeń na często własnoręcznie zdobionych kartkach to w "dobie smsów" rzadko spotykana zabawa. Ale tego dnia sprawiało to naszym uczniom dużą frajdę, więc chętnie obdarowywali się sympatycznymi kartkami z życzeniami.

• AK i noworoczne spotkanie

Na spotkaniu opłatkowym - jak co roku - spotkali się członkowie Światowego Związku Żołnierzy AK Koło w Pabianicach.

Uroczystość w Szkole Podstawowej nr 15 im. Armii Krajowej rozpoczął Grzegorz Hanke, dyrektor szkoły
            i zarazem prezes koła, witając gości: Macieja Jarosińskiego z Zarządu Głównego AK, Tomasza Szamburskiego, prezesa okręgu łódzkiego AK, wiceprezydent Pabianic Aleksandrę Jarmakowską - Jasiczek, przedstawicieli urzędu miejskiego, powiatu, przedstawicieli szkół i stowarzyszeń.