• „Uczymy się bawiąc”

      Wyjście ze szkolnych ławek i nauka przez zabawę to inicjatywa naszych uczniów z klasy 2a i nauczycielki Iwony Kaczmarek, która w myśl zasady „Uczymy się bawiąc” przyświecała świętowaniu rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja!

      Dzieci wykonały prace plastyczne i okolicznościową dekorację na temat świąt majowych. Uczniowie pięknie wypowiadali się na temat świąt majowych i symboli narodowych.

     • Rajd " Kamyka"

      W sobotę 1 kwietnia, drużyna z klasy 4a SP nr 15 w towarzystwie rodziców, pod opieką Aleksandra Dudy, wzięła udział w 17. rajdzie „Kamyka”.

      Organizatorem turystycznej imprezy były Placówki Opiekuńczo – Wychowawcze im. Aleksandra Kamińskiego w Porszewicach, Klub Pieszy „Aaron” PTTK Pabianice oraz Gmina Pabianice.

     • 81. rocznica powstania Armii Krajowej

      Uroczystości z okazji 81. rocznicy powstania AK odbyły się w Szkole Podstawowej nr 15, której patronem jest właśnie Armia Krajowa. Przewodniczył im dyrektor placówki – Grzegorz Hanke.

      Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”, które wybrzmiało wyjątkowo wśród tak dostojnych gości, przede wszystkim przedstawicieli Armii Krajowej. Nie zabrakło także na tak ważnej uroczystości władz miasta: wiceprezydent Aleksandry Jarmakowskiej-Jasiczek, sekretarza miasta Pawła Rózgi, naczelnika Wydziału Edukacji Waldemara Borynia, Marcina Jaworskiego – kierownika referatu w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu oraz absolwenta szkoły, przewodniczącego Rady Powiatu Floriana Wlaźlaka, sekretarza Rady Powiatu Jacka Wróblewskiego, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Żeligowskiego, Krzysztofa Górnego – szefa pabianickiego okręgu „Solidarności”, a także Adama Arkuszyńskiego – sy

     • Zabawa ostatkowa w naszej szkole.

      Tegoroczny bal karnawałowy odbył się w naszej szkole 21 lutego. Na sali gimnastycznej spotkali się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wielu z nich zaprezentowało się tego dnia w zabawnych, pomysłowych i oryginalnych strojach karnawałowych. Były tańce oraz konkurs na najciekawsze przebrania. W salach lekcyjnych czekały natomiast na uczniów słodkie poczęstunki zorganizowane przez rodziców naszych uczniów.

     • Bal karnawałowy dla klas 1 - 3

      We wtorek 31 stycznia w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, który poprowadził znany wodzirej p.Piotr Pająk dla klas 1-3. Tematem balu był Dziki Zachód. Uczniowie wraz z wychowawcami byli przebrani w bardzo ciekawe stroje. Odbyło się wiele konkursów i zabaw. Tańcom nie było końca! Impreza świetnie zintegrowała młodsze klasy, a uczniowie już czekają na kolejne zabawy. Wszyscy wspaniale się bawili! Bal karnawałowy zorganizowały wychowawczynie z klas 1-3: p.Ewa Skiba-Jaworowska, p.Sylwia Jach, p.Patrycja Pawlak , p.Paulina Ostrowska, p.Beata Dyła-Fontańska.

     • Dzień świętego Walentego.

      14 lutego w naszej szkole upłynął w atmosferze miłości i sympatii. Samorząd szkolny ogłosił "Dzień koloru czerwonego" oraz zorganizował Pocztę Walentynkową. Pisanie walentynkowych życzeń na często własnoręcznie zdobionych kartkach to w "dobie smsów" rzadko spotykana zabawa. Ale tego dnia sprawiało to naszym uczniom dużą frajdę, więc chętnie obdarowywali się sympatycznymi kartkami z życzeniami.

     • AK i noworoczne spotkanie

      Na spotkaniu opłatkowym - jak co roku - spotkali się członkowie Światowego Związku Żołnierzy AK Koło w Pabianicach.

      Uroczystość w Szkole Podstawowej nr 15 im. Armii Krajowej rozpoczął Grzegorz Hanke, dyrektor szkoły
      i zarazem prezes koła, witając gości: Macieja Jarosińskiego z Zarządu Głównego AK, Tomasza Szamburskiego, prezesa okręgu łódzkiego AK, wiceprezydent Pabianic Aleksandrę Jarmakowską - Jasiczek, przedstawicieli urzędu miejskiego, powiatu, przedstawicieli szkół i stowarzyszeń.

     • Wycieczka pełna bombek

      Do zakładu produkcji bombek choinkowych w Piotrkowie Trybunalskim pojechali uczniowie klas 4a i 4b.

      W hucie szkła Dekor młodzi turyści dowiedzieli sie o etapach powstawana szklanych ozdób choinkowych. Następnie każdy samodzielnie pomalował trzy bombki według swojego pomysłu.

      W drugiej części wycieczki zwiedzano zamek królewski w Piotrkowie Trybunalskim. W czasie lekcji muzealnej uczniowie dowiedzieli się, jak w dawnych czasach zapisywano teksty. Pamiątką z zamku były kartki z podpisem wykonanym gęsim piórem.

     • XXV Jubileuszowy Rajd Gwiazdkowy

      W cudownej, zimowej scenerii 10 grudnia 2022 roku odbył się XXV Jubileuszowy Rajd Gwiazdkowy zorganizowany przez oddział PTTK w Pabianicach. Na ostatni turystyczny szlak w tym roku kalendarzowym wyruszyła klasa 2a pod opieką p. S. Zawadzkiej. Dzieci dzielnie przeszły trasę: Lewityn - Rydzyny - Dom Ludowy w Bychlewie. Na zakończenie zimowej wędrówki św. Mikołaj tradycyjnie wręczył słodkie upominki wszystkim uczestnikom rajdu.

     • Zielono nam! - czyli Dzień koloru zielonego w naszej szkole.

      Na przekór jesienno-zimowej aurze, piątek w naszej szkole upłynął nam w istnie wiosennych nastrojach. a to za sprawą ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski "Dnia koloru zielonego". Okazało się, że zieleń nie jedno ma imię! Wiecie ile naliczyliśmy odcieni koloru uważanego za kolor nadziei? Był pistacjowy, oliwkowy, seledynowy, limonkowy, trawiasty, khaki.....i jeszcze parę innych trudnych do nazwania ;). Najbardziej "zieloną klasą" okazała się klasa 4B, w której każdy obecny tego dnia uczeń wziął udział w zabawie. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele takich kolorowych dni.

     • Narodowe Święto Niepodległości

      Dnia 10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy 5a podczas uroczystego apelu przybliżyli przebieg wydarzeń historycznych, które doprowadziły Naród Polski do wolności. W uroczystość włączyła się cała szkolna społeczność, śpiewając Hymn i pieśni patriotyczne. Apel przygotowały: wychowawca klasy 5a – pani Alicja Mudzo przy współpracy pani J. Mendak, pani S. Zawadzkiej (oprawa muzyczna) i pani I. Kaczmarek (dekoracja).

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 138567
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 15 im. Armii Krajowej w Pabianicach, ul. Skłodowskiej-Curie 5
   • (42) 215 35 13
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5 95-200 Pabianice Poland
   • 42 2274975
   • Dawid Nogaj numer telefonu: 61 30 70 750 e-mail: inspektor@bezpieczne-dane.eu