• Dzień świętego Walentego.

• 14 lutego w naszej szkole upłynął w atmosferze miłości i sympatii. Samorząd szkolny ogłosił "Dzień koloru czerwonego" oraz zorganizował Pocztę Walentynkową. Pisanie walentynkowych życzeń na często własnoręcznie zdobionych kartkach to w "dobie smsów" rzadko spotykana zabawa. Ale tego dnia sprawiało to naszym uczniom dużą frajdę, więc chętnie obdarowywali się sympatycznymi kartkami z życzeniami.

• AK i noworoczne spotkanie

• Na spotkaniu opłatkowym - jak co roku - spotkali się  członkowie Światowego Związku Żołnierzy AK Koło w Pabianicach.

Uroczystość w Szkole Podstawowej nr 15 im. Armii Krajowej rozpoczął Grzegorz Hanke, dyrektor szkoły
            i zarazem prezes koła, witając gości: Macieja Jarosińskiego z Zarządu Głównego AK, Tomasza Szamburskiego, prezesa okręgu łódzkiego AK, wiceprezydent Pabianic Aleksandrę Jarmakowską - Jasiczek, przedstawicieli urzędu miejskiego, powiatu, przedstawicieli szkół i  stowarzyszeń.

- Szczególnie witam Józefa Wachowiaka pseudonim „Cichy”, najstarszego członka naszego koła, który obecnie ma sto lat – powiedział prezes.

Spotkanie opłatkowe uświetniły występ chóru Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Pabianicach pod kierunkiem dyrygenta Przemysława Orawskiego oraz przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów SP nr 15.

- Prawdziwych kombatantów jest coraz mniej, ale wiele osób chce kontynuować etos działania Armii Krajowej. Są szkoły w Polsce, które za swojego patrona wybierają Armię Krajową -  mówił Maciej Jarosiński, skarbnik Zarządu Głównego AK. –  Serdecznie dziękuję pabianickiemu kołu za krzewienie patriotyzmu wśród młodzieży.