• Spotkanie z ratownikami medycznymi z Ochotniczego Centrum Medycznego w Zduńskiej Woli.

• 5 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów z udzielania pierwszej pomocy.

Warsztaty poprowadzili ratownicy medyczni z Ochotniczego Centrum Medycznego w Zduńskiej Woli.

Uczniowie wysłuchali pogadanki na temat zawodu, obejrzeli film z akcji ratunkowej, ale przede wszystkim mieli możliwość ćwiczyć na fantomie resustytację krążeniowo-oddechową.

• Konkurs fotograficzny „Moje ferie w obiektywie”.

• Samorząd szkolny zaprasza uczniów klas I-III do udziału w konkursie fotograficznym. Jeśli chcesz uwiecznić otaczającą Cię przyrodę, w trakcie ferii zaobserwowałeś coś interesującego, ciekawego bądź zabawnego lub chcesz pokazać, że spędziłeś ten czas aktywnie w gronie przyjaciół czy rodziny, chwyć za aparat (może być telefon komórkowy), zrób zdjęcie i prześlij na podany adres mailowy. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Cel konkursu:

1. Aktywne spędzanie okresu ferii zimowych,

2. Uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody,

3. Rozwijanie zdolności i technik fotografowania .

Regulamin

• konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I-VIII. (kategorie wiekowe: młodsza klasy I-III, starsza IV-VIII),
            • zadaniem uczestników jest wykonanie fotografii dowolną techniką i dowolnym urządzeniem (aparat, telefon komórkowy) podanego tematu,
            • praca fotograficzna na konkurs musi być pracą wykonaną samodzielnie przez dziecko, ewentualnie pod kierunkiem rodzica, opiekuna prawnego,
            • nadsyłane fotografie winny być wykonane w możliwie wysokiej rozdzielczości,
            • jeden uczeń może dostarczyć na konkurs tylko jedno zdjęcie,
            • nadesłane lub dostarczone prace należy opisać według szablonu: (tytuł pracy, czas i miejsce gdzie wykonano fotografię, imię i nazwisko autora, kategoria wiekowa (klasa),
            • prosimy o przesyłanie zdjęć na adres mailowy:  attrzanek@gmail.com ,
            • prace należy przesyłać do dnia 11 lutego 2023 roku,
            • w skład jury konkursu wejdą członkowie Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców oraz nauczyciele naszej szkoły.
            • prace oceniane będą pod względem:

a) zgodności z tematem,

b) różnorodności stosowanych technik fotograficznych,

c) walorów artystycznych i estetycznych,

d) oryginalności pomysłu.

Zgłoszenie się do konkursu, oznacza akceptację regulaminu i zgodę na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych do przeprowadzenia konkursu, ogłoszenia jego wyników, zamieszczenie zdjęć uczniów na internetowej stronie szkoły oraz umieszczenie go w szkolnej wystawie prac.

Zachęcamy do udziału w konkursie!

• Projekt TYSIĄC KROKÓW ŚWIETLICZAKA - spacerowe wyzwanie

• Projekt TYSIĄC KROKÓW ŚWIETLICZAKA - spacerowe wyzwanie skierowany jest do uczniów z kl. I - III, uczęszczających do świetlicy.

Są to zajęcia ruchowe realizowane poprzez spacery obejmujące 1 tysiąc kroków dziennie dla każdego uczestnika.

Odbywają się one 1 raz w tygodniu (wtorek), na terenie boiska szkolnego i w jego otoczeniu.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych, zajęcia będą realizowane w budynku szkoły.

Projekt opracowała i realizuje wychowawca świetlicy p. Iwona Kaczmarek.