• Międzynarodowy Projekt Edukacyjny pt.,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki"

• W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej biorą udział pod przewodnictwem p. Iwony Kaczmarek, w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym pt. ,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki".

Jest to IV edycja projektu zatytuowana ,,Podróżowanie przez czytanie".

Składa się z 3 modułów.

I moduł - Podróże po Polsce

II moduł - Podróże po Europie

III moduł - Podróże po  Świecie.

•                      Laboratoria Przyszłości

• O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” szkoła zakupiła sprzęt za kwotę 70 000 zł. Będzie on wykorzystywany na różnego rodzaju zajęciach w klasach 1 – 3, klasach starszych na lekcjach informatyki, fizyki, chemii. geografii, matematyki i innych oraz na zajęciach pozalekcyjnych.

Szczegółowy wykaz zakupionych elementów wyposażenia znajduje się w osobnym dokumencie.

• 80. rocznica powstania Armii Krajowej

• 80. rocznicę powstania AK uczczono w Szkole Podstawowej nr 15 im. Armii Krajowej.

Okolicznościową wieczornicę zorganizował Światowy Związek Żołnierzy AK koło w Pabianicach. Uświetnił ją występ uczniów i nauczycieli ze szkoły muzycznej.

- Już po raz piętnasty spotykamy się na uroczystościach, aby krzewić pamięć o AK, patronie szkoły – rozpoczął  uroczystość Grzegorz Hanke, dyrektor SP 15, a zarazem prezes koła. – Witam posła Marka Matuszewskiego, kuratora oświaty Waldemara Flajszera, przedstawicieli władz miasta, powiatu, Kościoła, stowarzyszeń, kombatantów, uczniów, rodziców i nauczycieli.

Po przywitaniu gości pokazano film przypominający członków ŚZŻAK – koło w Pabianicach, którzy zmarli w ubiegłych latach, m.in. prezesów koła prof. Jana Bernera i Eugeniusza Debicha. Następnie kurator oświaty W. Flajszer wręczył Medal Komisji Edukacji Narodowej wicedyrektorowi szkoły Pawłowi Lewickiemu.

- W tej szkole zaczynałem swoją pracę zawodową – wspominał przy okazji Waldemar Flajszer.

Następnie serdecznie podziękowano nauczycielkom: Sylwii Zawadzkiej, Paulinie Ostrowskiej, Partycji Pawlak i Ewie Skibie – Jaworowskiej, za opiekę w konkursie „Laurka dla AK-owca”.

Część artystyczna przygotowana została przez nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, a poprowadzona przez Natalię Kok.

Po części artystycznej przyszedł czas na podziękowania i wspomnienia.

- Jestem pod wrażeniem krzewienia patriotyzmu przez szkołę – powiedział poseł Marek Matuszewski.

Kombatantom AK tablicę pamiątkową wręczył Krzysztof Górny, przewodniczący pabianickiej „Solidarności”, a kosz słodyczy – władze miasta.

Trudne czasy szkolne wspominał ks. Prałat Jan Szuba, a zmarłych pabianickich kombatantów z czasów harcerstwa przypomniała wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska – Jasiczek.

Życzę, abyśmy mogli spotkać się za rok, aby znów uczcić kolejną rocznicę powstania Armii Krajowej – zakończył uroczystość dyrektor Grzegorz Hanke.