• Ekologiczny rajd

•

Na początku czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 wzięli udział w rajdzie pieszym po Lesie Karolewskim.

- Celem turystycznej wędrówki było poznawanie przyrody oraz zapoznanie się z zagadnieniami ekologicznymi – powiedziała Beata Dyła-Fontańska, pomysłodawczyni rajdu i wicedyrektor szkoły.

Wszyscy uczniowie szkoły zostali autokarami przewiezieni do Lasu Karolewskiego. Na trasie sześciokilometrowej wędrówki musieli odnaleźć punkty kontrolne, na których rozwiązywali testy przyrodnicze.

- Również musieliśmy wykazać się wiedzą o segregacji śmieci – dodali młodzi piechurzy. – Jednym z zadań było zrobienie zdjęć piękna otaczającej nas przyrody.

Na mecie uczestnicy dostali gorący posiłek.

- Turystyczny bigos przepyszny, ale najbardziej podobała nam się wędrówka po lesie – podsumowali turyści piesi.

Podsumowanie rajdu i rozstrzygnięcie konkursów zaplanowano podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Fot. SP15

• ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5