• Szkolna kawiarenka

• W tym pięknym, słonecznym dniu swoją Kawiarenkę otworzyła klasa 2a.

Było bardzo pysznie. Ciasta, galaretki, babeczki, gofry z bitą śmietaną cieszyły się największym zainteresowaniem. Radości ze sprzedaży nie było końca! 🍬🍩🍪

• Dzień Sportu

• W dniu 10 maja w hali sportowej przy ul. Orlej, odbył się Dzień Sportu.

Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch grupach wiekowych, klasy I - III i IV-VII. Wszyscy bardzo zaangażowali się w zawody i dali z siebie wszystko. I miejsca zajęły kl. VI i kl. III b.

Wisienką na torcie okazał się być mecz piłki siatkowej pomiędzy drużyną nauczycieli i uczniami klasy VII. Po zaciętym i wyrównanym pojedynku zwyciężyli uczniowie

• Witaj majowa jutrzenko!

• W tygodniu poprzedzającym święta majowe w naszej szkole wiele się działo!

W pracowniach i na korytarzach pojawiły się piękne biało – czerwone dekoracje i wiele ciekawych informacji na temat zbliżających się świąt majowych.

W klasach młodszych odbyły się lekcje, podczas których uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą Konstytucji 3 maja oraz rozwiązywali rebusy związane z symbolami narodowymi. Scenariusz zajęć przygotowała p. Dominika Balcerowska.

Klasy czwarte i piąte, podczas godzin wychowawczych oglądały film edukacyjny dotyczący świąt majowych. Klasy szósta i siódma poznały natomiast historię powstania Konstytucji 3 maja i II rozbioru Polski. Po części edukacyjnej przyszedł czas na rywalizację. Uczniowie rozwiązywali quizy interaktywne sprawdzające ich wiedzę o świętach majowych. Scenariusze zajęć dla klas starszych oraz konkurs zorganizowała p. Anna Tarun – Trzanek.

W kategorii klas IV – V laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Wiktor Otomański i Adam Rosik z kl. 5A

II miejsce: Błażej Grosicki i Maksim Błoch z kl. 5B

III miejsce: Alicja Owczarek z kl. 5A

W kategorii klas VI – VII nagrody zdobyli:

I miejsce: Kornel Kopeć i Tymoteusz Galewski z kl. 7A

II miejsce: Marcel Adamkiewicz – Łapka z kl. 6A

III miejsce: Maksym Dzikowski z kl. 6A

Laureaci w nagrodę otrzymali zaproszenia do kina lub słodkie upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5
        95-200 Pabianice