• Bal karnawałowy

     • Dzisiaj w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Duża część uczniów przyszła przebrana. Spośród nich wybrani i nagrodzeni zostali uczniowie, którzy wykazali się największą kreatywnością.

      Dodatkowo wyróżnione zostały uczennice klasy VI, które pod kierunkiem p. Wojciecha Wójtowicza zdobyły Mistrzostwo Powiatu Pabianickiego w piłce koszykowej, a także zajęły II miejsce w półfinałach wojewódzkich.

     • Spotkanie świąteczne AK

     • 10 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie świąteczne z przedstawicielami AK oraz władzami miasta.

      Na uroczystości obecni byli: wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Waldemar Boryń, kierownik Referatu Edukacji i Kultury UM Marcin Jaworski, starosta Jacek Wróblewski, przewodniczący Rady Powiatu Florian Wlaźlak, przewodniczący pabianickiej Solidarności Krzysztof Górny, przewodniczący łódzkiego oddziału Światowego Związku Żołnierzy AK Tomasz Szamburski, prezes pabianickiego koła Związku Sybiraków Ryszard Szałowiło,  były kurator Waldemar Flajszer,  Nie zabrakło również Ewy Wadowskiej-Filarskiej – skarbnika AK oraz prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

      Najważniejszymi osobami zgromadzonymi na spotkaniu byli jednak akowcy oraz przedstawiciele Związku Sybiraków, a także Adam Arkuszyński – syn legendarnego generała Aleksandra Arkuszyńskiego, którego Grzegorz Hanke wspominał następującymi słowami:

      - Generał wielokrotnie zaszczycał swoją obecnością  wszelkie uroczystości, a ja w tym przypadku zawsze przypominałem lekcje historii, w których on uczestniczył. Niestety, nie powtórzą się już, ale były to wspaniałe spotkania.

      W czasie uroczystości zgromadzeni obejrzeli jasełka w wykonaniu uczniów klasy III, które przygotowane zostały pod opieką nauczycielki Sylwii Zawadzkiej oraz katechetki Markity Gralak.

      W trakcie spotkania głos zabrali wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek oraz naczelnik Waldemar Boryń.

      - Bardzo dziękujemy, że możemy co roku spotykać się tutaj. Dziękujemy, że kultywujecie te tradycje, pamiętacie o korzeniach i że przekazujecie to dalej kolejnym pokoleniom. Dziękujemy, że zawsze możemy liczyć na waszą pomoc, wsparcie, bezinteresowność. Cieszymy się, że możemy tutaj być, świętować razem z wami. Życzymy wszystkim pięknego i szczęśliwego nowego roku, wielu sukcesów – mówiła wiceprezydent.

      W trakcie uroczystości Grzegorz Hanke jako prezes pabianickiego koła AK został w imieniu Związku Sybiraków odznaczony medalem oraz dyplomem pamiątkowym przez prezesa Ryszarda Szałowiło w ramach obchodów 95. rocznicy powstania organizacji.

      - Dziękuję w imieniu własnym, a przede wszystkim organizacji, którą reprezentuję, bo wszystko to, co osiągnęliśmy to praca całej wspólnoty – powiedział w podziękowaniu Grzegorz Hanke.

      Prezes okręgu łódzkiego Tomasz Szamburski skierował podziękowania dla dyrekcji szkoły oraz złożył życzenia świąteczne:

      - Życzę wszystkim przede wszystkim zdrowia. Ostatnio 80% czasu poświęcamy na pomoc zdrowotną żołnierzom AK, choć większość z nich czuje się naprawdę dobrze, dzięki czemu są pod tym względem… fenomenem.

      Nie zabrakło również głosu władz powiatu pabianickiego. Starosta Jacek Wróblewski zaznaczył w trakcie spotkania, jak ważne jest obchodzenie świąt związanych m.in. z walką Polski o niepodległość. Obiecał również, że w kalendarzach na kolejne lata nie zabraknie miejsca na obchody ważnych dla kraju rocznic.  Podkreślił też, jak ważna jest obecność młodzieży w świętowaniu takich wydarzeń.

      Podziękowania dla Grzegorza Hanke skierował również Waldemar Flajszer. Podkreślił, jak ważne są wartości, które niosą ze sobą postawy obecnych na spotkaniu akowców i Sybiraków, a także przekazywanie ich pabianickim dzieciom i młodzieży.  Podziękował Grzegorzowi Hanke za osiągnięcia z lat, w których był dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 15.

      W trakcie spotkania wspomniano również 102-letniego żołnierza AK Józefa Wachowiaka, który uzyskał niedawno wojskowy awans.

      - Dobrze, że są wśród nas jeszcze tacy ludzie. Możemy korzystać z ich mądrości i wiary. To oni w jakiś sposób wychowują  swoją postawą to średnie  i najmłodsze pokolenie, które dziś się przed nami zaprezentowało. Dopóki patronem szkoły będzie AK, te wartości będą kultywowane – mówił prezes Hanke.

      Spotkanie upłynęło w podniosłej, odświętnej atmosferze. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 15 im. Armii Krajowej w Pabianicach, ul. Skłodowskiej-Curie 5
   • (42) 215 35 13
   • ul. Marii Skłodowskiej-Curie 5 95-200 Pabianice Poland
   • 42 2274975
   • Dawid Nogaj numer telefonu: 61 30 70 750 e-mail: inspektor@bezpieczne-dane.eu