• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• Dnia 10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas: 3a i 6a podczas uroczystego apelu przybliżyli przebieg wydarzeń historycznych, które doprowadziły Naród Polski do upragnionej wolności.

W uroczystość włączyła się cała szkolna społeczność, śpiewając o godz. 11:11 Hymn dla Niepodległej i pieśni patriotyczne.

Wykonawców nagrodzono gromkimi brawami za wspaniałe wykonanie programu słowno - muzycznego

Apel przygotowały: pani mgr Sylwia Zawadzka - wychowawca klasy 3a i pani mgr Alicja Mudzo – wychowawca klasy 6a.

• KAMPANIA 19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY

• Nasza szkoła włączyła się w tym roku szkolnym w kampanię "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży".

W dniu 9 listopada zorganizowany został dzień pod hasłem "Pomarańczowa pomoc". Uczniowie przyszli do szkoły w strojach z elementami koloru kampanii i wyrazili w ten sposób swoje zainteresowanie tematem przemocy wobec dzieci i młodzieży. W klasach zostały przeprowadzone lekcje na temat przeciwdziałania przemocy, powstały plakaty i prace plastyczne.

• XXIV powiatowy konkurs recytacji z elementami gry aktorskiej „Porozmawiajmy poezją” – Złota Maska

• W środę 8 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury, odbył się XXIV powiatowy konkurs recytacji z elementami gry aktorskiej „Porozmawiajmy poezją” – Złota Maska, w którym uczniowie klasy Va:  Malwina Jaruga, Maja Kosiada, Adam Rosik wzięli udział i otrzymali wyróżnienie, recytując wiersz Jana Brzechwy „Żuraw i Czapla”.

Młodzi artyści z wielkim zapałem i przejęciem zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie. Bardzo się cieszymy i gratulujemy wyróżnienia.