• Zielono nam! - czyli Dzień koloru zielonego w naszej szkole.

• Na przekór jesienno-zimowej aurze, piątek w naszej szkole upłynął nam w istnie wiosennych nastrojach. a to za sprawą ogłoszonego przez Samorząd Uczniowski "Dnia koloru zielonego". Okazało się, że zieleń nie jedno ma imię! Wiecie ile naliczyliśmy odcieni koloru uważanego za kolor nadziei? Był pistacjowy, oliwkowy, seledynowy, limonkowy, trawiasty, khaki.....i jeszcze parę innych trudnych do nazwania ;). Najbardziej "zieloną klasą" okazała się klasa 4B, w której każdy obecny tego dnia uczeń wziął udział w zabawie. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele takich kolorowych dni.

• Narodowe Święto Niepodległości

• Dnia 10 listopada w naszej szkole obchodziliśmy 104. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klasy 5a  podczas uroczystego apelu przybliżyli przebieg wydarzeń historycznych, które doprowadziły Naród Polski do wolności. W uroczystość włączyła się cała szkolna społeczność, śpiewając Hymn i pieśni patriotyczne. Apel przygotowały: wychowawca klasy 5a – pani Alicja Mudzo przy współpracy pani J. Mendak, pani S. Zawadzkiej (oprawa muzyczna) i pani I. Kaczmarek (dekoracja).

• Przyjaciele pabianickiego schroniska dla zwierząt.

• W naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Pabianicach. Był to odzew na apel opiekunów bezdomnych zwierząt, którzy poprzez ogłoszenie w mediach społecznościowych prosili o wsparcie dla psiaków. Organizatorem i koordynatorem akcji był Samorząd Szkolny wraz z opiekunem Anną Tarun - Trzanek. Celem tego przedsięwzięcia była nie tylko poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, ale również kształtowanie u uczniów postawy empatycznej w stosunku do "braci mniejszych". Cieszymy się, że wielu z nich chętnie odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział akcji. Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszej szkoły. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i ich rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!